Останні новини
Батьки учнів 7-А класу організували дітям захоплюючу екскурсію до Національного природного парку «Синевир»
 

Перед поїздкою, яка відбулася 10 жовтня 2015р, на виховній годині учні ознайомилися з легендою про мальовниче озеро, яке утворилося від потоку сліз графської доньки Синь на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, за наказом графа було вбито кам'яною брилою за його простацьке походження. Було цікаво побачити вирізану із червоного дерева скульптурну композицію «Синь і Вир» та неймовірно гарне озеро Синевир - найбільше озеро Українських Карпат. Учні переправлялися до невеликого острівця посередині озера, схожого на зіницю блакитного ока. Звідси і народна назва озера — Морське Око. А які мальовничі й величні краєвиди навкруги! Стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами спадають прямо до водної поверхні. Краса неймовірна!

На територї природнього парку також розташовується реабілітаційний центр для бурих ведмедів "Синевир". Цікаво було познайомитися з ведмедями, які зазнали жорстокого поводження і незаконно утримувалися в неволі. Радує, що у «Синевирі» звірі почуваються добре. Співробітник центру розповів, що щодня їх годують овочами, фруктами і рибою. З часом сюди планується привезти ще косолапих, які досі живуть в неволі з порушенням правил утримання диких тварин.

Прогулянка до озера, зупинка - знайомство з бурими ведмедями, милування природою, що вражає своєю первозданною красою - все це викликає море емоцій та гордість за наш рідний край та наш український народ. Хотілося б зазначити, що екскурсія проходила в рамках запланованого класним керівником О.Маковською, батьками та учнями класу проекту «Я - громадянин та патріот України». А патріотизм, любов до Батьківщини починається з любові до рідного краю, із захоплення природою рідної землі, яка є неповторною і вічною