Останні новини

9 травня, Україна святкує День Перемоги та 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі. 8 травня, в Україні візначається День пам'яті та примирення. Цю дату наша держава офіційно відзначала вперше та розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам'яті та примирення під гаслом "1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".

 Символ відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги — червоний мак. Це міжнародний символ пам'яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавового сліду від кулі, що передає страждання та смерть. Використання квітки червоного маку як символу пам'яті отримало початок з вірша канадського військового лікаря Джона Маккрея "В полях фламандських" (1915).

"В полях фламандських"
В полях фламандських квітне мак
Поміж хрестів – скорботний знак По нас;
а жайвір серед хмар Нам шле свій спів – останній дар,
Ледь чутний тут крізь грім атак.
Бо ми, полеглі в цих полях,
Ми, що кохали, нині – прах,
Жили – і прийняли удар
В полях фламандських.
Ідіть у бій, забувши страх,
Нам світоч випав з рук,
відтак – Вам підіймати цей тягар!
Якщо загасне віри жар – Наш сон розвіється, як мак,
В полях фламандських…

(Переклад Оксани Самари)

Ідея використовувати червоний мак як символ пам'яті належить Моїні Майкл[en], викладачці Університету Джорджії, Сполучені Штати. У листопаді 1918 року під враженням від поеми Маккрея вона написала власний вірш «Ми збережемо Віру» (англ. "We Shall Keep the Faith"), де заприсяглася завжди носити червоний мак у пам'ять за загиблими. Після 1918 року Моїна Майкл займалася фінансовою підтримкою недієздатних ветеранів війни. Для того, щоб зібрати необхідні кошти, Майкл запропонувала продавати штучні маки із шовку.
Символ маку добре відомий і в українській культурі. За легендою, маки зацвітають там, де пролилася козацька кров. Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.
Дизайн українського червоного маку розроблено за сприяння Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого — кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою зазвичай розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни (1939 та 1945) та гасло «Ніколи знову». А в 2015 році використано гасло «Пам'ятаємо. Перемагаємо".
Пропонуємо вашій увазі майстер клас по виготовленню маків із тканини у виконанні учнів Мукачівської СШ № 16, вихованців гуртка «Народна творчість» (керівник Туряниця З.В.)
Щоб передати легкість та напівпрозорість квітки використовуємо тканину шифон.
Для однієї квітки нам знадобляться 5 кругів діаметром 7см, 6см, 5 см, 4см, 3см.


Оскільки шифон є досить сипучою тканиною то краї кругів обпалюємо над полум’ям свічки. Дотримуємося техніки безпеки при роботі з відкритим вогнем. Деталь по контуру підносимо над полум’ям але не торкаємося його щоб не зачорнити димом деталь. Під дією гарячого повітря шифон починає плавитися і закручуватися. Обпалюємо по контуру всі 5 кругів.

 

 

Із чорного шифону викроюємо 2 круги діаметром 3 см. Обпалюємо їх так як і червоні деталі.

 

 

Починаємо збирати деталі в цілу квітку. Накладаємо червоні деталі одна на одну від білшої до меншої. По центру пришиваємо пелюстки між собою.

 

 

 

 В середину квітки пришиваємо чорні деталі.


Залишилося прикріпити шпильку з виворітної сторони.Ось такі маки пам’яті у нас вийшли.

 

А ось так виглядають наші квіти на учасниках акції…..