Володіння англійською мовою та іншими іноземними мовами є важливим інструментом для зростання конкурентоспроможності нашої держави та її європейської інтеграції. Без іноземних мов немає ні сучасної науки, ні вищої освіти. Це також запорука успішної персональної кар’єри.
Тому Міністерство освіти і науки зіініціювало великий загальнонаціональний проект літніх мовних таборів. Мета проекту – підвищити рівень володіння англійською мовою серед учнів усіх шкіл країни, зацікавити дітей, започаткувати моду на вивчення іноземних мов в Україні, привернути увагу суспільства до цієї теми.
Було запропонували трансформувати оздоровчі табори, в яких учні перебувають після закінчення навчального року, на літні школи вивчення англійської мови. Проведення тритижневої літньої школи передбачено на базі нашої щколи протягом червня.
У таборі діти мають можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (в ігрових та концертних програмах, театральних виставах тощо), непомітно долати мовний бар’єр, поєднати навчання із захоплюючим відпочинком, а головне – отримати мотивацію для подальшого вдосконалення мовленнєвих навичок із іноземних мов. Основною метою нашого мовного табору – зацікавити учнів вивченням іноземних мов та сприяти самопідготовці.
У літньому мовному таборі з денним перебуванням при Мукачівській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №16 відпочивають 60 дітей різних пільгових категорій: діти з багатодітних родин – 10, обдаровані діти -22, діти, що перебувають на диспансерному обліку -19, діти з малозабезпечених родин – 4, діти позбавлених батьківського піклування -2, діти, які потерпіли від ЧАЕС – 2 та дитина-інвалід -1.