З народженням кожної людини в світ

вноситься щось нове, чого ще не було,

щось первозданне і неповторне.

Обов’язок кожного – знати і не забувати,

що він у світі єдиний у своїй якості

і що ще ніколи не з’являвся хтось такий, як він,

адже якби вже був такий, як він,

то не було б необхідності в ньому самому

Мартін Бубер

Обдарованість дитини - це своєрідна іскра , яку треба відшукати в її душі і допомогти не тільки не згаснути, а спалахнути полум’ям.
Визначення обдарованості у читачів шкільної бібліотеки надзвичайно важливе – від цього залежить кого й на підставі яких критеріїв школа відбиратиме в спеціалізовані школи чи програми, як навчатиме. Від розуміння суті обдарованості прямо залежить, на які особливості своїх учнів учитель звертатиме увагу.
Завдання школи — підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати ґрунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Виявлення обдарованих дітей повинно починатися вже в початковій школі на основі спостереження, вивчення психологічних особливостей, мовлення, пам'яті, логічного мислення
Вміння знаходити і використовувати потрібну інформацію є важливим елементом освіти. Одна з головних ролей у навчанно-виховному процесі роботи з обдарованими дітьми традиційно відводиться бібліотеці. На сьогоднішній день інформаційні знання не можна вважати повноцінними без використання комп’ютерних технологій, мережі Інтернет. Розуміючи це, наша бібліотека сумлінно працює з обдарованими дітьми.
Організаційна робота проводиться за різними напрямами. Робота над розкриттям творчого потенціалу кожного учня, реалізацією його здібностей, формування прагнення до самоствердження вдосконалюється написанням власної поезії.