Книги – морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той хоч і труду мав досить,

Дивні перли виносить.

Іван Франко

З метою популяризації літератури у бібліотеці є як постійно діючі виставки, так і виставки до окремих свят і ювілеїв. Наприклад: "Увага! Нові книги"( про нові надходження до бібліотеки), " У світі чарівної казки" ( для дітей молодшого шкільного віку). На книжних виставках розміщуємо пам'ятки, звернення, вислови видатних людей, проводжу бібліотечно-бібліографічні консультації, що дає змогу глибше розкрити тему виставки, привернути увагу дітей, залучити їх до читання.
При індивідуальних та групових бесідах із читачами, цікавлюсь, що їм подобається в книгах, якій літературі вони надають перевагу, хто для них є авторитетом у виборі книг.
Велику увагу слід приділяти дбайливому ставленню учнів до книги, вихованню шанобливого відношення до друкованих видань. На основі бібліотечної документів складається річний план роботи бібліотеки зі збереження навчальної книги. Також розроблені єдині вимоги до учнів, існують пам'ятки користувача, заповіді читача, які роздані по класах. Любов та повага до книг виховується у школярів при проведенні бесід: " Книга - наш друг"(1-4кл.), „Дім без книги – день без сонця”(5-6кл.) , „Виникнення бібліотек”(7-8кл.), „Роздивимось книгу уважно”(3-4кл). Систематично проходять рейди-перевірки стану збереження підручників, результати яких відображаються на класних кутках та шкільному стенді. Спільно з класоводами та класними керівниками постійно проводимо бесіди на виховних годинах та уроках позакласного читання за такими темами: " Як з'явилась книга?", " Правила користування книгою". Крім цього в бібліотеці працює " книжкова лікарня", де учні здійснюють дрібний ремонт книг. До „книжкової лікарні” задіяні учні які є читацьким активом шкільної бібліотеки.
Не менш значне місце в інформаційній роботі займає Тиждень дитячої та юнацької книги, святкування якого під час весняних канікул стало у нашій школі доброю традицією.
Для підготовки і проведення цього загальношкільного свята спільно з учительським та учнівським колективами бібліотекар розробляє план роботи, який затведжується директором.

„Скарбничка творчості”

„Мелодія віршованих рядків”